Manfrotto 498

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v Bé FOTO

• hladký chod s možností nastavení síly
    • velmi dobré zpracování
    • není vodováha
    • malá rychloupínací destička - je třeba ji po nasazení ještě přimáčknout (potom ale drží pevně)

Hlava je velmi dobrá, příště bych ale volil stejný typ s jinou rychloupínací destičkou (498RC4).

• perfektní hlava pro střední formát
    • panoramatická se stupnicí
    • páčka na vycvaknutí destičky jde občas ztuha

Hledal jsem hlavu pro těžkou Mamiyu RZ67 a tato je ideální. Čekal jsem, že bude těžší, takže jednoznačně spokojenost. Při nasazení fotoaparátu není vidět na vodováhu, ale to je holt dáno jeho robustností.

• , zakoupeno v VK Foto

• Kvalitní zpracování + možnost nastavení hlavy.

Značka Manfrotto je značkou kvality a tomu odpovídá i tento produkt.

Produkt nemá žádné parametry.

Manfrotto 498RC2 MIDI

Vetší velikost kulové hlavy určena pro amatérské i profesionální použití s rychloupínací destičkou.

Specifikace:

• perfektní hlava pro střední formát
    • panoramatická se stupnicí
    • páčka na vycvaknutí destičky jde občas ztuha

• , zakoupeno v VK Foto

• Kvalitní zpracování + možnost nastavení hlavy.

Značka Manfrotto je značkou kvality a tomu odpovídá i tento produkt.

• Kvalitní kulová hlava
    • Cenově dostupná hlava
    • Snadná manipulace
    • Aretace horizontálního pohybu - vhodná pro panoramata

Kvalitní, cenově dostupná stativová kulová hlava.
    Upevnění pomocí šroubu 3/8" (pro stativy se šroubem 1/4" lze zakoupit malá redukce 1/4" na 3/8" cca za 20-50Kč http://www.megapixel.cz/hama-redukce-14-na-38)
    Hlava je kovová, pevná, se stupnicí, horizontální pohyb 360° (vhodné pro panoramatické snímky) lze zaaretovat samostatně. Manipulace s hlavou je jednoduchá. Vhodná i pro těžší, profesionálnější fotoaparáty.
    2 samostatné ovládací prvky pro pohyb - jak už bylo zmíněno jeden pro otáčení, druhý pro naklánění hlavy do různých směrů. Dalším ovládacím prvkem je "páčka" nazvaná Friction - jde o nastavení tuhosti s jakým se otáčí kloub.
    Hlava má 2 malé vodováhy. Je třeba počítat s většími rozměry rychloupínací destičky, cca 6.7x8.5 cm (na Nikonu D5100 je už trochu věší a čouhá :-) ).

• , zakoupeno v alemat.cz

• kvalita,funkčnost a servisní zázení-dobrá značka Manfrotto
    • max.váha,ale to k tomu patří-ok výrobek

doporučuji tuto značku,mám i stativ manfrotto190xprobe a plná spokojenost s oběma produkty

• , zakoupeno v alemat.cz

• Hlava jde otáčet kolem své osy, tkaže je vhodná i pro panorama, nebo švenkování, i kamerou.
    • Výborné dílenské zpracování.
    • Je dost vysoká, takže menší stativ příjemně zvedne
    • Dost těžká a robustní.
    • Vyzkoušel jsem jí na stativu Manfrotto 190XPROB a díky její výšce a váze se stati jakoby převažuje, nemá dobrou stabilitu.
    • Na stativu Manfrotto 190XPROB nevypadá moc dobře.
    • Na to, jak je robustní a jakou má max. nostnost není tak pevná, jak jsem si předasavoval.

Záleží na každém, na co a na jaký stativ hlavu chce. Více se hodí na robustnější stativy, na těch menších nevypadá moc dobře. Vyměnil jsem ji za Manfrotto 496RC2, která ale nemá funkci panorama, ale nelituji.

• , zakoupeno v alemat.cz

použil jsem zatím 2x v extrémějších podmínkách a cca spokojenost. ještě jsem si nezvykl na ovládání. uvíme časem.

• , zakoupeno v Afoto

• - pro mé potřeby úžasný
    • - jednoduchá manipulace
    • - zatím žádné

- super hlava, s rychloupínacími čudlíky. Rozhodovala jsem se mezi Giottosem a tímto a vzhledem k rychlosti dodávek tento zvítězil. Zatím jsem maximálně spokojená.

• , zakoupeno v eshop fotografia

• kvalitní zpracování
    • široká možnost nastavení
    • jednoduchá obsluha
    • trošku vyšší hmotnost

Jsem velice spokojen.

• robustnost
    • stupnice pro panoramatické snímky
    • friction knoflík
    • pojistka
    • "přesazení" knoflíků
    • mírná vůle destičky (po utažení zmizí)

Výborná kulová hlava, kterou jsem zatím ozkoušel s Nikonem D700 s battery packem. Ale bohužel zatím nemohu posoudit pevnost s dlouhým objektivem.
    Zpracování je pěkné, robustní. Kulová hlava dává mírný odpor i při úplném povolení friction kolečka. Knoflíky se navíc dají přesadit (pokud v utaženém stavu vyjde například dolů a vám to nevyhovuje, povytáhnete ho a přesadíte tam, je to pro vás příjemnější.
    Jedinou výtku mám k zámku RC2 destičky, která po zacvaknutí má mírnou vůli. Pokud ale šedivou páčku přitáhneme, problém zmizí, takže se nejedná o nic zásadního.